آدرس: تهران، سعادت آباد، بلوار فرحزادی، برج افق؛ طبقه دوم، واحد 5. 

تلفن های تماس:  ۰۲۱۲۲۳۴۲۸۹۶ | ۰۹۳۷۱۰۳۷۸۶۹ (واتساپ)

روزهای کاری: شنبه تا پنج شنبه  ساعت 10:00 تا 19:00

روکش دندان

روکش دندان یکی از روش‌های زیبایی‌شناسی در دندانپزشکی است که به‌عنوان یک راه حل سریع و موثر در بهبود ظاهر دندان‌ها به کار می‌رود. در این روش، یک لایه نازک از ماده‌ای مانند کامپوزیت یا پورسلین بر روی سطح دندان قرار می‌گیرد تا به شکل، اندازه، رنگ و تراکم دندان طبیعی شبیه سازی شود.

استفاده از روکش دندان، به عنوان یک روش غیر دردناک، برای بهبود شکل دندان‌ها، به خصوص در مواردی مانند تیرگی، شکستگی، فاقدی و یا شکل نامتناسب دندان‌ها، استفاده می شود. با این روش، می‌توان با سرعت و با کیفیت بالا، بهبود ظاهر دندان‌ها را تجربه کرد و اعتماد به نفس بیشتری در برقراری ارتباط با دیگران داشت. دکتر دلارا جهری بهترین دکتر دندانپزشک در سعادت آباد است.

متخصص روکش دندان

متخصص روکش دندان یک دندانپزشک با تخصص و تجربه در روش‌های زیبایی‌شناسی دندانی می‌باشد. این پزشک با تکیه بر دانش و تجربیات خود در زمینه روکش دندان، به بیماران خود کمک می‌کند تا ظاهر جذابی برای دندان‌هایشان ایجاد کنند. متخصص روکش دندان، ابتدا با بررسی دقیق وضعیت دندان‌های بیمار، به ارائه پیشنهاداتی جهت بهبود ظاهر دندان‌ها و رسیدن به نتیجه‌ای مناسب می‌پردازد. سپس با استفاده از مواد با کیفیت و به‌روز، روکش دندان را بر روی سطح دندان بیمار قرار می‌دهد تا به شکل، اندازه، رنگ و تراکم دندان طبیعی شبیه سازی شود.

دکتر دلارا جهری بهترین متخصص روکش دندان در سعادت آباد تهران است. ایشان با تجربه و تخصص خود در زمینه روکش دندان، به بیماران خود کمک می‌کند تا به بهترین نتیجه در بهبود ظاهر دندان‌هایشان برسند. ایشان به بیماران خود خدماتی با کیفیت و علمی‌ترین روش‌ها برای بهبود زیبایی و سلامت دندان‌ها با استفاده از بهترین مواد موجود در بازار و با تکیه بر تجربیات خود  ارائه می‌دهد. انتخاب دکتر دلارا جهری به عنوان بهترین متخصص روکش دندان در سعادت آباد، می‌تواند بهترین گزینه برای ارائه خدمات دندانپزشکی با کیفیت و علمی برای هر فرد باشد.

اطلاعات مفید: هزینه جرمگیری دندان در تهران

انواع روکش دندان

روکش دندان در انواع مختلفی ارائه می‌شود که به شرایط و نیازهای مختلف بیماران پاسخ می‌دهند. برخی از انواع روکش دندان عبارتند از:

روکش دندان پورسلین

این نوع روکش دندان با استفاده از مواد پورسلینی تهیه می‌شود و به شکل و رنگ دندان‌های طبیعی شبیه‌سازی می‌شود. این نوع روکش دندان بسیار مقاوم و براق است و برای زیبایی و بهبود شکل دندان‌های بیماران استفاده می‌شود. دکتر جهری بهترین دکتر ترمیم دندان در شمال تهران می باشد.

مشاوره و رزرو وقت روکش دندان

برای رزرو وقت روکش و همچنین مشاوره در خصوص روکش دندان با دکتر دندانپزشک دلارا جهری، از طریق لینک های زیر اقدام کنید. کلیه خدمات بصورت نقد و اقساط انجام خواهد شد. 

روکش دندان کامپوزیتی

این نوع روکش دندان با استفاده از مواد کامپوزیتی تهیه می‌شود و به شکل و رنگ دندان‌های طبیعی شبیه‌سازی می‌شود. این نوع روکش دندان از لحاظ قیمت ارزان‌تر از روکش دندان پورسلینی است و برای بهبود شکل دندان‌های کوچک و تیره استفاده می‌شود.

روکش دندان زیرین

این نوع روکش دندان برای بهبود شکل دندان‌های زیرین استفاده می‌شود. این روکش دندان، به صورت یک لایه نازک از ماده کامپوزیتی یا پورسلین بر روی سطح دندان‌های زیرین قرار می‌گیرد.

روکش دندان E-max

این نوع روکش دندان با استفاده از مواد پورسلینی E-max تهیه می‌شود. این نوع روکش دندان، به شکل و رنگ دندان‌های طبیعی شبیه‌سازی می‌شود و بسیار مقاوم و براق است. با توجه به شرایط و نیازهای بیماران، دکتر روکش دندان می‌تواند بهترین نوع روکش را برای بیمار خود تعیین کند.

اطلاعات مفید: دکتر بلیچینگ در سعادت آباد

مقایسه انواع روکش دندان

در زیر انواع روکش دندان را در یک جدول برای شما نمایش می‌دهیم:

نوع روکش دندانمواد ساخته شدهمزایا
روکش دندان پرسلینیپرسلینشباهت بالا به دندان طبیعی، مقاومت بالا در برابر لایه برداری، دوام طولانی‌مدت، مقاومت بالا در برابر لکه‌ها و رنگ‌های دندانی
روکش دندان سرامیکیسرامیکشباهت بالا به دندان طبیعی، مقاومت بالا در برابر لایه برداری، دوام طولانی‌مدت، مقاومت بالا در برابر لکه‌ها و رنگ‌های دندانی
روکش دندان کامپوزیتیرزین کامپوزیتبرای نیازهای زیبایی بیشتر، ساییدگی کمتر دندان، هزینه کمتر نسبت به روش‌های دیگر، اجرای سریع‌تر

لازم به ذکر است که هر روش ترمیم دندان از نظر مواد ساخته شده و مزایا و معایب خاص خود، مناسب برای شرایط دندانی و پزشکی خاصی است. لذا بهتر است با مشاوره دکتر روکش دندان در تهران، بهترین روش ترمیم دندان برای شرایط خود را انتخاب کنید.

بهترین نوع روکش دندان

انتخاب بهترین نوع روکش دندان بستگی به شرایط دندانی و نیازهای هر فرد دارد. در واقع، هر نوع روکش دندان دارای مزایا و معایب خاص خود است و باید با توجه به شرایط دندانی فرد، بهترین گزینه انتخاب شود. برای مثال، روکش دندان پرسلین و سرامیکی شباهت بالایی به دندان طبیعی دارند و برای ترمیم دندان‌های جلویی که در جلوی صورت قرار دارند، بسیار مناسب هستند. این دو نوع روکش دندان همچنین مقاومت بالا در برابر لایه برداری، دوام طولانی‌مدت و مقاومت بالا در برابر لکه‌ها و رنگ‌های دندانی دارند.

اگر نیاز به ترمیم دندان‌های پشتی باشد، روکش دندان پرسلین و سرامیکی و همچنین روکش دندان فلزی (مانند آلیاژ طلا) می‌توانند گزینه‌های مناسبی باشند. روکش دندان فلزی به دلیل مقاومت بالا در برابر فشار و سایش، برای ترمیم دندان‌های پسین بسیار مناسب است. از سوی دیگر، روکش دندان کامپوزیتی به دلیل هزینه کمتر، اجرای سریع‌تر و پرداختن به نیازهای زیبایی بیشتر، برای ترمیم دندان‌های جلویی که نیاز به ترمیم زیبایی دارند، مناسب است.

بنابراین، بهترین نوع روکش دندان برای هر فرد بستگی به شرایط دندانی و نیازهای آن فرد دارد و بهترین دکتر روکش دندان در تهران می‌تواند با توجه به شرایط دندانی فرد، بهترین گزینه را پیشنهاد کند. برای آگاهی از هزینه لمینت دندان روی این لینک کلیک کنید.

دلایل نیاز به روکش دندان

  • محافظت از دندان ضعیف برابر پوسیدگی و یا شکستن
  • نگه داشتن دندان ضعیف در صورت ترک خوردن قسمت‌هایی از آن
  • ترمیم دندان شکسته یا دندانی که به شدت فرسوده شده است
  • پوشاندن دندان های زیاد پر شده به طوری که چیز زیادی از دندان باقی نمانده باشد
  • نگه داشتن بریج دندان در جای خود
  • پوشاندن دندان های بدشکل یا دندان هایی با تغییر رنگ شدید
  • پوشاندن ایمپلنت دندان
  • پوشاندن دندانی که با عصب کشی درمان شده است

انواع روکش دندان از نظر جنس

روکش دندان از نظر جنس مواد استفاده شده در ساخت آن، به چند دسته تقسیم می‌شود. برخی از انواع روکش دندان عبارتند از:

روکش دندان تمام فلزی

روکش های فلزی دندان کاملاً از فلز ساخته شده اند و ظاهری فلزی دارند. فلزات مختلفی از جمله طلا، پلاتین، مس و فلزات پایه مانند کبالت کروم و نیکل کروم می توانند برای ساخت روکش فلزی استفاده شوند. در بیشتر موارد، روکش های فلزی ترکیبی از یک فلز گرانبها با یک آلیاژ فلز پایه هستند. روکش‌های فلزی انتخابی ایده‌آل برای ترمیم دندان‌های آسیاب هستند، زیرا بسیار قوی هستند، آنها دندان‌های مقابل را فرسوده نمی‌کنند. همچنین در هنگام لبخند زدن قابل مشاهده نیستند. علاوه بر ظاهر فلزی، یکی دیگر از نکات منفی روکش های فلزی این است که در طول زمان خورده می شوند.

روکش دندان تمام سرامیک

تاج های دندان تمام چینی که گاهی اوقات به آنها روکش های تمام سرامیکی نیز گفته می شود، با استفاده از پرسلن و سرامیک ساخته می شوند. آنها کاملاً بدون فلز هستند و برای کسانی که به فلز حساسیت دارند انتخاب خوبی هستند. روکش های پرسلن را می توان با رنگ دندان ها مطابقت داد و گاهی اوقات آنها برای درمان های زیبایی دندان برای بهبود اندازه، شکل یا رنگ دندان ها استفاده می شوند. با این حال، روکش‌های سرامیکی فاقد استحکام روکش‌های فلزی و PFM هستند و دندان‌های مقابل را از بین می‌برند.

روکش دندان PFM

این نوع روکش از یک پایه فلزی با جنس چینی در بالای آن ساخته می شوند. نتیجه نهایی یک روکش دندان است که ظاهری چینی دارد، اما استحکام یک روکش فلزی را دارد. تاج های PFM انتخاب های محبوبی برای افرادی است که می خواهند از ظاهر فلزی یک روکش اجتناب کنند، اما خواهان استحکام هستند.  این نوع روکش دندان را می توان با رنگ دندان های کنار روکش مطابقت داد. آنها رنگ دندان طبیعی تری دارند. احتمال بریدگی یا شکستن قسمت چینی روکش و ساییده شدن تاج دندان های روبروی آن در داخل دهان وجود دارد. این سایش به‌طور خاص روی دندان‌هایی تأثیر می‌گذارد که در هنگام بسته شدن دهان با روکش بالا و پایین در تماس هستند. روکش های دندانی از جنس چینی باند شده به فلز می توانند انتخاب خوبی برای دندان های جلو یا عقب باشند.

روکش دندان رزین

در کوتاه مدت، روکش های دندان تمام رزین یکی از مقرون به صرفه ترین روکش های دندانی هستند. آنها از رزین کامپوزیت دندان ساخته شده‌اند و می‌توان آن‌ها را با رنگ دندان مطابقت داد تا با دندان‌های اطراف یکرنگ شود. آنها همچنین به حداقل آماده سازی دندان نیاز دارند. با این حال، آنها همیشه بهترین راه حل درازمدت نیستند زیرا نسبت به سایر انواع روکش های دندان ضعیف تر هستند و بیشتر در معرض آسیب هستند. روکش های دندانی ساخته شده از رزین عموماً ارزان تر از سایر انواع روکش هستند. با این حال، آنها به مرور زمان فرسوده می شوند و بیشتر از روکش های چینی می شکنند.

روکش دندان استیل

روکش های دندانی از جنس استیل ضدزنگ عمدتاً برای ترمیم دندان های شیری در کودکانی که تحت درمان پالپ یا عصب کشی قرار گرفته اند استفاده می شود. آنها دوام زیادی ندارند و قرار است با دندان شیری از بین بروند. اگر برای محافظت از دندان در فاصله زمانی آماده سازی آن و قرار دادن روکش دائمی به روکش موقت نیاز باشد، ممکن است از روکش استیل ضد زنگ نیز برای شما استفاده شود.

بریج دندان

بریج دندان کامل (Full-coverage crown) یک نوع روکش دندان است که بر روی تمام سطح دندان قرار می‌گیرد. در این نوع روکش دندان، دندان به صورت کامل پوشیده می‌شود و به دلیل پوشش کامل، از استحکام بیشتری نسبت به روکش دندان جزئی (partial crown) برخوردار است. بریج دندان کامل عموماً برای ترمیم دندان‌های خراب، سایر مشکلات دندانی مانند مشکلات بایت و همچنین بهبود ظاهر دندان‌های پوسیده یا شکسته استفاده می‌شود. همچنین بریج دندان کامل یک روش مناسب برای تقویت ساختار دندان‌ها است و برای پیشگیری از شکست و یا ترک خوردگی دندان‌ها می باشد.

بریج دندان کامل معمولاً از مواد سرامیکی، پورسلینی و یا فلزی تهیه می‌شود. استفاده از هریک از این مواد به عواملی مانند ظاهر دندان، میزان تحمل به فشار، قیمت و نیز ترجیحات بیمار و پزشک بستگی دارد. بهتر است برای انجام بریج دندان با دکتر روکش دندان مشورت کنید.

کاربرد بریج دندان

بریج دندان به دلیل پوشش کاملی که بر روی دندان قرار می‌گیرد، بیشتر برای ترمیم دندان‌های پسین استفاده می‌شود. با این حال، با توجه به پیشرفت تکنولوژی در ساخت مواد دندانپزشکی، بریج دندان به عنوان یک گزینه برای ترمیم دندان‌های جلویی نیز قابل استفاده است. همانطور که می‌دانید، دندان‌های جلویی به دلیل اهمیت ظاهری آن‌ها، دارای نقش بسیار مهم در زیبایی صورت و لبخند هستند. برای ترمیم دندان‌های جلویی، روش‌های مختلفی مانند روکش دندان سرامیکی و پورسلینی و همچنین بریج دندان از مواد سرامیکی و پورسلینی وجود دارد.

برای ترمیم دندان‌های جلویی با استفاده از بریج دندان، باید مواد با کیفیت و قابل اطمینانی مانند سرامیک یا پورسلین برای ساخت بریج دندان استفاده شود. با توجه به نیازهای ظاهری و عملکردی دندان‌های جلویی، بریج دندان می‌تواند به دلیل پوشش کامل و قابلیت تطبیق با رنگ و فرم دندان‌های مجاور، گزینه مناسبی برای ترمیم دندان‌های جلویی باشد. بنابراین، با مشاوره و ارزیابی شرایط بیمار، دندانپزشک روکش دندان می‌تواند بهترین گزینه برای ترمیم دندان‌های جلویی را انتخاب کند.

اطلاعات بیشتر: بهترین دکتر ایمپلنت در سعادت آباد

مزایای بریج دندان

بریج های دندانی راه حلی دائمی برای دندان های از دست رفته ارائه می دهند. برخلاف ایمپلنت های دندانی، بریج ها می توانند بدون جراحی، جایگزین دندان های از دست رفته شوند. با روکش های چینی موجود، دندان جدید شما تقریباً از دندان های طبیعی اطراف آن قابل تشخیص نیست. داشتن بریج دندان می تواند اعتماد به نفس شما را افزایش دهد و فعالیت های روزمره مانند خوردن و صحبت کردن را آسان تر کند.

جایگزینی دندان از دست رفته نیز می تواند به محافظت از دندان های باقی مانده شما کمک کند. هنگامی که شکاف دارید، دندان‌های باقی‌مانده ممکن است خم شوند یا به داخل فضا حرکت کنند و بر نحوه گاز گرفتن شما تأثیر بگذارد. غذا همچنین می تواند در فضاها گیر کند و خطر پوسیدگی دندان را افزایش دهد. بریج های دندانی سرمایه ای برای اعتماد به نفس، کیفیت زندگی و سلامت دهان و دندان شما هستند. بدون شک دکتر دلارا جهری بهترین دندانپزشک در سعادت آباد است.

هزینه روکش دندان در تهران

هزینه روکش دندان به وسعت و تنوع موادی که برای تهیه آن‌ها استفاده می‌شود و همچنین تخصص و تجربه دندانپزشک، بستگی دارد. هزینه روکش دندان با توجه به نوع ماده مورد استفاده، تعداد دندان‌هایی که نیاز به روکش دارند، و همچنین شهر و منطقه محل اقامت، متفاوت است. برای مثال، هزینه روکش دندان با ماده پرسلین در شهرهای مختلفی متفاوت است. همچنین، دکتران با تخصص بیشتر و تجربه بالاتر، هزینه بیشتری برای خدمات خود دریافت می‌کنند.

در کل، هزینه روکش دندان برای هر فرد متفاوت است و ممکن است با توجه به شرایط دندانی و نیازهای هر فرد، متفاوت باشد. بهترین راه برای پیدا کردن هزینه مناسب برای روکش دندان، مراجعه به یک دندانپزشک با تجربه و تخصص است. وی می‌تواند برای شما بهترین گزینه‌ها را با توجه به نیازهای شما پیشنهاد دهد و در مورد هزینه‌های مربوط به هر گزینه توضیح دهد. همچنین، بسته به شرایط، بیماران می‌توانند از بیمه دندانپزشکی خود استفاده کنند تا بخشی از هزینه‌های روکش دندان را پوشش دهد. بنابراین، اگر به دنبال ترمیم دندان با روکش هستید، بهتر است با دندانپزشک خود در مورد هزینه‌های مربوط به این خدمات صحبت کنید. برای آگاهی از هزینه روکش دندان در تهران با مطب دکتر دلارا جهری بهترین دکتر روکش دندان در سعادت آباد تماس بگیرید.

اطلاعات بیشتر» دکتر عصب کشی دندان در شمال تهران

بهترین دکتر روکش دندان در سعادت آباد تهران

ترمیم دندان با روکش، یکی از روش‌های موجود برای بازسازی دندان‌هایی است که شکل و رنگ طبیعی خود را از دست داده اند. در این روش، یک لایه از ماده‌ای مانند پرسلین، سرامیک یا کامپوزیت بر روی سطح دندان قرار می‌گیرد که به دندان طبیعی شباهت بالایی دارد و مقاومت بالایی نسبت به لایه‌برداری و لکه‌های دندانی دارد. دکتر دلارا جهری، یکی از بهترین دندانپزشکان روکش دندان در سعادت آباد تهران است. او با تجربه و مهارت بالایی در این زمینه فعالیت می‌کند و از مواد با کیفیت و تکنولوژی روز استفاده می‌کند. هزینه روکش دندان در مطب دکتر دلارا جهری با توجه با کیفیت موادی که استفاده می کند بسیار مناسب است. برای دریافت قیمت روکش دندان در تهران در مطب دکتر جهری، دکتر خوب روکش دندان تماس بگیرید.

دکتر جهری با استفاده از تکنیک‌های پیشرفته و دستگاه‌های مدرن، به بهترین شکل ممکن به ترمیم دندان‌های مختلف می‌پردازد. وی با توجه به نیازهای هر فرد، بهترین گزینه را برای ترمیم دندان پیشنهاد می‌دهد و برای هر فرد بسته به شرایط دندانی، روش ترمیم دندان مناسبی را انتخاب می‌کند. اگر به دنبال دکتر روکش دندان خوب در تهران با تجربه و مهارت بالا هستید، دکتر جهری یکی از بهترین انتخاب‌های موجود در  تهران است.

اطلاعات مفید: هزینه کامپوزیت دندان در تهران

اشتراک در
اطلاع از
guest
6 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مریلا

پروتز دندانی روی صحبت کردن تاثیر میذاره؟

پریا

لطفا بگین روکش دندان درد هم داره؟ من 18 سالمه و تاحالا روکش دندانی نداشتم

اسلامی

سلام . وقت بخیر. روکش دندان باعث محدودیت غذایی هم میشه؟

سمیه قاسمی

هزینه روکش دندان در مطب شما چقدره؟

با دادن امتیاز، ما را ارائه خدمات بهتر یاری کنید