آدرس: تهران، سعادت آباد، بلوار فرحزادی، برج افق؛ طبقه دوم، واحد 5. 

تلفن های تماس:  ۰۲۱۲۲۳۴۲۸۹۶ | ۰۹۳۷۱۰۳۷۸۶۹ (واتساپ)

روزهای کاری: شنبه تا پنج شنبه  ساعت 10:00 تا 19:00

ایمپلنت دندان

ایمپلنت های دندانی ساختارهای مصنوعی هستند که بهترین متخصص ایمپلنت دندان در استخوان فک بیمار قرار می دهد. اگر فردی یک یا چند دندان خود را از دست داده باشد، ممکن است به مراجعه به بهترین متخصص ایمپلنت دندان در تهران نیاز داشته باشد. ایمپلنت دندان ساختاری است که جایگزین دندان از دست رفته می شود. متخصص ایمپلنت دندان در شمال تهران با دستگاه‌های پیچ مانند، ایمپلنتی را در استخوان فک قرار می‌دهد و به عنوان یک لنگر برای دندان مصنوعی به نام تاج عمل می‌کند. وسیله ای به نام اباتمنت، دندان مصنوعی را به ایمپلنت دندان متصل می کند. تاج توسط دکتر خوب ایمپلنت دندان به صورت سفارشی ساخته می شود تا متناسب با دهان فرد باشد و با رنگ دندان‌های او مطابقت داشته باشد. روکش ها نیز مانند دندان های طبیعی به نظر می رسند. ایمپلنت‌ها دارای چندین مزیت نسبت به پروتزهای مصنوعی هستند که در ادامه به آنها اشاره می کنیم. دکتر دلارا جهری بهترین دندانپزشک سعادت آباد برای انجام خدمات ایمپلنت دندان با کیفیت عالی در خدمت شما است.

متخصص ایمپلنت دندان سعادت آباد

ایمپلنت دندان یک روش جایگزین برای تعویض دندان های از دست رفته است که دکتر خوب ایمپلنت دندان در سعادت آباد از آن برای جایگزینی این دندان ها با دندان مصنوعی استفاده می کند. دکتر ایمپلنت دندان، ایمپلنت را اغلب با استفاده از یک پیچ از جنس تیتانیوم که در استخوان فک قرار می گیرد، ایجاد می کند. برای پیدا کردن بهترین متخصص ایمپلنت در سعادت آباد، می توانید از طریق گوگل و سایر موتورهای جستجو اقدام کنید. صحبت با دوستان و آشنایان هم راهی بسیار مناسب برای یافتن بهترین دکتر ایمپلنت دندان در تهران است.

مراجعه به کلینیک های دندانپزشکی نیز راهی مفید است تا با بهترین دکتر ایمپلنت دندان در آنجا ملاقات کنید و از آنها سوال کنید. پس از انتخاب چند متخصص ایمپلنت دندان، باید تحقیقات بیشتری درباره آنها انجام دهید و به توصیه های بیماران قبلی آنها توجه کنید. همچنین، باید از دانش و تخصص آنها اطمینان حاصل کنید. لازم به ذکر است که برای پیدا کردن بهترین متخصص ایمپلنت در سعادت آباد، باید به تجربه، مهارت و دانش آنها توجه کرد و با آنها ملاقات کرد تا بتوانید تصمیم بهتری بگیرید. 

البته هیچ دکتری نمی‌تواند به عنوان دکتر ایمپلنت دندان در سعادت آباد شناخته شود. هر دکتری با توجه به تجربه، تخصص و مهارت‌های خود می‌تواند در این زمینه به عنوان یک دکتر ایمپلنت دندان در سعادت آباد موفق عمل کند. در واقع برای پیدا کردن بهترین متخصص ایمپلنت دندان در تهران باید به عواملی مانند تجربه کاری، تخصص، بازخورد بیماران، و مدارک و گواهینامه‌های آن دکتر ایمپلنت توجه کرد. همچنین، این مهم است که با دکتر خوب ایمپلنت دندان انتخاب شده مشورت کنید و از پیشینه کاری و روش‌های او در این زمینه آگاهی پیدا کنید تا بهترین متخصص ایمپلنت دندان در تهران را بیابید. دکتر دلارا جهری دکتر خوب ایمپلنت دندان در سعادت آباد است که تجربه و تخصص بالایی در این زمینه دارد. هزینه ایمپلنت دندان توسط دکتر دلارا جهری، دکتر خوب ایمپلنت در تهران مناسب بوده و کلیه خدمات ایشان بسیار با کیفیت و بصورت نقد و اقساط ارائه می شود. 

مشاوره و رزرو وقت ایمپلنت دندان

برای رزرو وقت ایمپلنت و همچنین مشاوره در خصوص ایمپلنت دندان با دکتر دندانپزشک دلارا جهری، از طریق لینک های زیر اقدام کنید. کلیه خدمات بصورت نقد و اقساط انجام خواهد شد. 

چرا به ایمپلنت دندان نیاز دارید؟

ایمپلنت های دندانی را می توان برای جایگزینی یک دندان، چندین دندان یا همه دندان ها استفاده کرد. هدف از جایگزینی دندان در دندانپزشکی بازیابی عملکرد و همچنین زیبایی است. وقتی صحبت از جایگزینی دندان می شود، به طور کلی، سه گزینه برای دکتر ایمپلنت دندان وجود دارد: دندان مصنوعی کامل یا پروتز جزئی، بریج دندانی ثابت و ایمپلنت دندان. پروتزها گزینه مقرون به صرفه‌تری برای دندان‌های جایگزین هستند، اما به دلیل ایجاد ناراحتی در دهان، کمترین مطلوبیت را دارند. علاوه بر این، دندان مصنوعی می تواند بر طعم و تجربه حسی فرد از غذا تأثیر بگذارد. قبل از تغییر نسبتاً اخیر به درمان ایمپلنت دندانی، پل‌های دندانی رایج‌ترین گزینه ترمیمی بود.

عیب اصلی بریج دندان وابستگی به دندان‌های طبیعی موجود برای حمایت است. ایمپلنت ها فقط توسط استخوان پشتیبانی می شوند و روی دندان های طبیعی اطراف تاثیر نمی گذارند. تصمیم گیری در مورد اینکه کدام گزینه را انتخاب کنید به عوامل زیادی بستگی دارد. به طور خاص برای ایمپلنت های دندانی، این عوامل عبارتند از: محل دندان یا دندان از دست رفته، کمیت و کیفیت استخوان فک، سلامتی بیمار، هزینه و خواسته بیمار. یک جراح دندان و همپنین دکتر خوب ایمپلنت دندان ناحیه ای را که باید برای ایمپلنت دندان در نظر گرفته شود بررسی می کند و ارزیابی بالینی می کند که آیا بیمار کاندید مناسبی برای ایمپلنت دندان است یا خیر.

انتخاب ایمپلنت دندان نسبت به سایر گزینه ها مزایای زیادی دارد. ایمپلنت های دندانی انتخابی مطمئن هستند زیرا با کمک دکتر ایمپلنت دندان در سعادت آباد ، دندان های از دست رفته را می توان بدون آسیب رساندن یا تغییر دندان های مجاور جایگزین کرد. علاوه بر این، از آنجایی که ایمپلنت دندان در ساختار استخوان ادغام می شوند، بسیار پایدار هستند و می توانند ظاهر و حس دندان های طبیعی خود را داشته باشند.

اطلاعات دیگر: بهترین متخصص ترمیم دندان

ایمپلنت دندانی چگونه کار می کند؟

ایمپلنت دندان خود یک پیچ تیتانیومی است که مستقیماً در استخوان فک شما قرار می گیرد و جایگزین ریشه دندان از دست رفته شما می شود. پس از نصب، استخوان اطراف ایمپلنت شما به تدریج به آن جوش می‌خورد و ایمپلنت را محکم در جای خود نگه می‌دارد. سپس یک دندان مصنوعی (تاج یا دندان مصنوعی) توسط دکتر ایمپلنت دندان در بالای ایمپلنت نصب می شود. دندان مصنوعی یا دندان مصنوعی از نظر شکل، اندازه و رنگ مشابه دندان های موجود شما است، به این معنی که ایمپلنت شما به طور طبیعی با لبخند شما ترکیب می شود.

مزایای ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان
  • با شکل و اندازه دندان های شما مطابقت دارند بنابراین طبیعی و راحت هستند
  • می توانند تا زمانی که دندان های طبیعی شما به درستی مراقبت شوند مقاوم باشند
  • درصد موفقیت بالایی دارند
  • از تحلیل استخوان جلوگیری می کنند
  • عملکرد جویدن را بهبود می بخشند
  • منجر به کاهش خطر ایجاد حفره در دندان های مجاور می شود
  • منجر به نگهداری بهتر استخوان در محل دندان از دست رفته می شود
  • باعث کاهش حساسیت دندان های مجاور می شود

با این حال، ایمپلنت دندان برای همه مناسب نیست. دستگاه های کاشت باید به استخوان فک متصل شوند، بنابراین استخوان های فرد قبل از انجام جراحی ایمپلنت باید سالم باشند. جراحی ایمپلنت دندان زمانی ایمن است که دکتر ایمپلنت دندان مجرب و با تجربه آن را انجام دهد. همچنین تنها گزینه ترمیم دندان است که سلامت استخوان فک فرد را حفظ کرده و رشد آن را تحریک می کند. دکتر دلارا جهری، دندانپزشک و بهترین متخصص جراحی دندان در خدمت شما است تا ایمپلنت دندان شما را با بهترین کیفیت انجام دهد. اگر قصد انجام ایمپلنت دندان را دارید پیشنهاد بهترین متخصص ایمپلنت دندان به شما این است که ابتدا لمینت دندان انجام داده و سپس ایمپلنت کنید.

انواع ایمپلنت دندان

به طور کلی، دو نوع مختلف ایمپلنت دندان وجود داشته است: اندوستال و ساب پریوستئال. اندوستال به ایمپلنتی اطلاق می شود که “در استخوان” است و ساب پریوستال به ایمپلنتی اطلاق می شود که در بالای استخوان فک زیر بافت لثه قرار دارد. ایمپلنت های ساب پریوستال به دلیل نتایج ضعیف در درازمدت در مقایسه با ایمپلنت های دندانی اندوستال، امروزه دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرند.

در حالی که وظیفه اصلی ایمپلنت های دندانی جایگزینی دندان ها است، مناطقی وجود دارد که ایمپلنت ها می توانند به سایر روش های دندانی کمک کنند. ایمپلنت‌های دندانی به دلیل پایداری،همچنین می‌توانند برای حمایت از پروتز دندان متحرک و ثابت ایجاد تناسب امن‌تر و راحت‌تر استفاده شوند. علاوه بر این، برای روش های ارتودنسی، مینی ایمپلنت های دندانی می توانند به عنوان دستگاه لنگرگاه موقت (TAD) عمل کنند تا به حرکت دندان ها به موقعیت دلخواه کمک کنند. این مینی ایمپلنت ها کوچک هستند و به طور موقت توسط دکتر ایمپلنت دندان روی استخوان ثابت می شوند و در عین حال به حرکت دندان ها کمک می کنند. آنها متعاقباً پس از انجام عملکردشان حذف می شوند.

برای بیمارانی که تمام دندان های خود را به دلیل پوسیدگی یا بیماری لثه قوس بالایی و یا پایینی از دست داده اند، گزینه ای برای ارائه یک پروتز بسیار پایدار و راحت با استفاده از حداقل تعداد ایمپلنت در دسترس است. یکی از این نمونه ها که توسط دکتر ایمپلنت دندان در سعادت آباد پیشنهاد میشود،  تکنیک “All-On-4” است. این تکنیک نام خود را از این ایده گرفته است که می توان از چهار ایمپلنت برای جایگزینی تمام دندان ها در یک قوس (بالا یا پایین) استفاده کرد. ایمپلنت‌ها به صورت استراتژیک در مناطقی با استخوان قوی قرار می‌گیرند و یک پروتز نازک در جای خود پیچ می‌شود. تکنیک All-On-4 جایگزینی دندانی را ارائه می دهد که پایدار و غیرقابل جابجایی است و در مقایسه با روش قدیمی تر پروتزهای کامل سنتی (متحرک) شبیه دندان های طبیعی است. بدون شک، دکتر ایمپلنت دندان گزینه‌های درمانی بیشتری را برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته تکی و چندگانه با پایداری طولانی‌مدت فراهم کرده است و به بهبود سلامت دهان و دندان کمک می‌کند.

اطلاعات بیشتر : جرمگیری دندان سعادت آباد

تفاوت انواع ایمپلنت دندان

در زیر جدولی از مقایسه انواع ایمپلنت دندان ارائه شده است:

نوع ایمپلنت دندانجنس ایمپلنتقطر ایمپلنتطول ایمپلنتقابلیت تزریق مستقیم مواد پر کنندهقابلیت استفاده در برخی موارد خاصقیمت ایمپلنت دند ان
اندوستالتیتانیوم3.0-5.5 میلیمتر8.5-17 میلیمتربلهخیرزیاد
ساب پریوستئالتیتانیوم3.3-5.0 میلیمتر8.5-16 میلیمترخیربلهزیاد
زیمرتیتانیوم3.5-5.7 میلیمتر8.5-18 میلیمتربلهبلهزیاد
نوبل بیوکرتیتانیوم3.0-5.5 میلیمتر6-18 میلیمتربلهبلهزیاد
آکوآساینتتیتانیوم3.5-5.5 میلیمتر8.5-17 میلیمتربلهبلهزیاد

لازم به ذکر است که این جدول فقط به عنوان یک راهنمای کلی برای افرادی که در حال تصمیم گیری برای انتخاب ایمپلنت دندانی هستند، ارائه شده است و توصیه می شود قبل از هر گونه تصمیم گیری، با بهترین متخصص ایمپلنت دندان در تهران مشورت کنید. همچنین، هر نوع ایمپلنت دندان ممکن است شامل ویژگی ها و مزایا و محدودیت های خاصی باشد که در این جدول ذکر نشده است.

بهترین نوع ایمپلنت دندان

بهترین نوع ایمپلنت دندان، بستگی به نیازها و شرایط هر بیمار دارد و نباید به صورت کلی گفت این نوع ایمپلنت بهترین نوع ایمپلنت دندان است. بیماران باید با توجه به نوع جراحی، محل قرارگیری دندان، تعداد دندان هایی که باید جایگزین شوند و شرایط دندانپزشکی خود، بهترین نوع ایمپلنت دندان را با نظر دکتر ایمپلنت خود انتخاب کنند.

با این حال، یکی از بهترین برندهای ایمپلنت دندان، Straumann است. Straumann یکی از پیشروان جهانی در تولید ایمپلنت دندان است و ایمپلنت های آن به دلیل کیفیت بالا و ایمنی محصولاتش، در سراسر جهان شناخته شده‌اند. این برند ایمپلنت دندان به دلیل طراحی مناسب و استفاده از مواد با کیفیت بالا، دارای طول عمر بالا و مقاومت در برابر استفاده روزانه است.

همچنین، برندهای دیگری نیز در زمینه تولید ایمپلنت دندانی شناخته شده اند، از جمله Zimmer Biomet، Nobel Biocare، Dentsply Sirona، Thommen Medical و MIS Implants. هر یک از این برندها دارای ویژگی‌های خاصی هستند که برای بیماران با شرایط مختلف، بهترین نوع ایمپلنت دندان را ممکن می‌سازد. در نهایت، تصمیم گیری در مورد بهترین نوع ایمپلنت دندان باید بر اساس نیازها و شرایط شخصی هر بیمار باشد و بهتر است با بهترین دکتر ایمپلنت دندان در تهران مشاوره کنید.

مراحل انجام ایمپلنت

مرحله 1: مشاوره ایمپلنت دندان

بهترین متخصص ایمپلنت دندان در تهران فک و لثه های شما را معاینه می کند تا تعیین کند آیا ایمپلنت های دندانی می توانند برای شما مفید باشند یا خیر. اگر استخوان فک شما پایه مناسبی برای پایه های تیتانیومی داشته باشد که به آن متصل شود، احتمالا کاندیدای خوبی برای این روش خواهید بود. سن مانعی برای کاشت دندان نیست. در واقع، افراد در هر سنی ایمپلنت های دندانی را می توانند برای جایگزینی دندان های خود انتخاب کنند.

مرحله 2: کاشت ایمپلنت

اگر کاندیدای مناسبی برای کاشت دندان هستید، روش بعدی قرار دادن ایمپلنت تیتانیوم با جراحی در استخوان فک است. متخصص ایمپلنت خوب دندان در تهران با استفاده از بی حسی موضعی، این روش را برای بیماران راحت می کند. اغلب اوقات، محل ایمپلنت دندان هنوز یک دندان آسیب دیده وجود دارد و دندان نیاز به کشیدن و پیوند استخوان دارد. در برخی موارد، زمانی که استخوان کافی وجود دارد، بهترین متخصص ایمپلنت دندان آسیب دیده را کشیده و سپس در همان جلسه ایمپلنت دندان را انجام داد.

اطلاعات بیشتر: بهترین متخصص درمان ریشه دندان

مرحله 3: دوره بهبودی

پس از کاشت ایمپلنت، موفقیت ایمپلنت به توانایی بدن شما برای بهبودی بستگی دارد. یک دوره انتظار 3 تا 6 ماهه برای ادغام ایمپلنت با استخوان فک شما وجود دارد که پایه محکمی برای دندان جایگزین ایجاد می کند.

مراقبت های پس از ایمپلنت

پس از ایمپلنت، ممکن است کبودی، درد و تورم لثه و صورت داشته باشید. همچنین ممکن است مقداری خونریزی از لثه نیز داشته باشید. ممکن است پس از هر جراحی نیاز به خوردن غذاهای نرم داشته باشید تا محل کاشت دندان بهبود یابد. هیچ مراقبت خاصی برای ایمپلنت دندان لازم نیست. احتمالاً به شما توصیه می شود که دندان های طبیعی و مصنوعی خود را با مسواک زدن و نخ دندان تمیز نگه دارید و به طور مرتب معاینه دندانپزشکی داشته باشید.

همچنین بخوانید: بهترین متخصص کامپوزیت دندان در تهران

هزینه ایمپلنت دندان

قیمت ایمپلنت دندان در تهران ممکن است بسته به بسیاری از عوامل، متفاوت باشد. در برخی موارد، هزینه ایمپلنت دندان در سال 1402 شامل هزینه های مربوط به جراحی، ایمپلنت و پروسه ترمیم عصب و پوشش دهی لثه می شود. همچنین، قیمت ایمپلنت دندان در تهران ممکن است بسته به محل قرارگیری دندان، تعداد دندان هایی که باید جایگزین شود و نوع ایمپلنت مورد استفاده، متفاوت باشد. به طور کلی، هزینه ایمپلنت دندان می‌تواند بسیار گران باشد، اما قیمت ایمپلنت دندان در تهران معمولاً با توجه به مزایا و دوام آن، به عنوان یک سرمایه گذاری در بهبود کیفیت زندگی و راحتی بیشتر در مصرف غذا و صحبت کردن، در نظر گرفته می‌شود. لازم به ذکر است که در برخی موارد برای هزینه ایمپلنت دندان، بیماران می‌توانند با بیمه های تامین اجتماعی یا برخی بیمه های خصوصی، برخی از هزینه های مربوط به ایمپلنت دندان را پرداخت کنند.

به طور کلی هزینه ایمپلنت دندان با توجه به عوامل مختلفی مانند نوع ایمپلنت، تعداد دندان هایی که باید جایگزین شوند، نوع جراحی، مکان جراحی، تجهیزات پزشکی و مراقبت های پس از جراحی متفاوت است. برای مثال، در برخی موارد، نیاز به انجام عملیات جراحی پوستی و برش لثه وجود دارد که ممکن است علاوه بر هزینه ایمپلنت دندان، هزینه های جانبی مانند هزینه های بیهوشی و مراقبت های پس از عملیات را افزایش دهد. لازم به ذکر است که در برخی موارد، هزینه ایمپلنت دندان در تهران ممکن است با توجه به شرایط بیمار و نیازهای خاص، متفاوت باشد. همچنین، در برخی موارد، بیماران می‌توانند با استفاده از بیمه های تامین اجتماعی یا بیمه های خصوصی، برخی از هزینه های ایمپلنت دندان را پرداخت کنند. برای آگاهی از قیمت ایمپلنت دندان در تهران در سال 1402 با مطب دکتر دلارا جهری تماس بگیرید. 

متخصص ایمپلنت دندان در تهران

متخصص ایمپلنت دندان، دندانپزشکی است که در زمینه جایگزینی دندان های از دست رفته با استفاده از ایمپلنت دندان، تخصص دارد. این پزشکان برای درمان بیماران با نیاز به جایگزینی دندان های گمشده، از تجهیزات پزشکی و تکنولوژی های مدرنی استفاده می کنند. برای تبدیل شدن به متخصص ایمپلنت دندان، دکتر دندانپزشک باید دوره های آموزشی و آموزش های پایه زیادی را که شامل آموزش کار با تجهیزات پزشکی و تکنولوژی های مدرن، جراحی دندان و ایمپلنت و مراقبت های پس از جراحی می شود، بگذراند. پس از اتمام دوره های آموزشی، متخصص ایمپلنت دندان باید به یک مجوز ایمپلنت دندانی دست یابد تا بتواند به صورت مستقل درمان ایمپلنت دندان را انجام دهد.

اگر شما به دنبال ایمپلنت دندان در شمال تهران هستید، بهتر است به دنبال بهترین متخصص ایمپلنت دندان در تهران که مجرب و با تجربه است کافی بگردید. دکتر دلارا جهری متخصص ایمپلنت خوب در سعادت آباد است که سالها تجربه در این زمینه بدست آورده است.

اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نفیسه

با سلام، ایمپلنت کامل فک بالا و پایین چقدر زمان نیاز داره؟

4.6/5 - (5 امتیاز)